Montaż PROMAT

Profesjonalny montaż okien jest podstawą prawidłowego funkcjonowania naszej stolarki, dlatego poświęcamy dla Państwa całą zakładkę „montaż” by przybliżyć standard naszej firmy.

Dowiedz się jak ważnym elementem przy zakupie stolarki jest jej montaż!

Montaż rolet Bielsko

Montaż okien powinien być dla Państwa kluczowym elementem przy wyborze wykonawcy, dlatego oprócz praktycznie jednakowych ofert warto zwrócić uwagę na montaż i zastanowić się komu powierzymy swoją inwestycję tak aby nasze okna zapewniały nam komfort przez wiele lat.

Nawet najlepszy system okienny, wyposażony w najlepsze pakiety szybowe oraz świetne okucia, niestety nie będzie dobrze funkcjonował gdy zostanie źle zamontowany. Należy pamiętać, że to właśnie niewłaściwy montaż wpływa na szczelność naszej stolarki czy też na płynność jej funkcjonowania.

Dlatego też firma PROMAT posiada własne ekipy montażowe, które systematycznie poddawane są szkoleniom technologicznym i mają doświadczenie w montażu okien, bram, drzwi, czy też rolet. Wieloletnie doświadczenie naszych montażystów zagwarantuje Państwu, że poradzimy sobie w każdej nawet najbardziej nietypowej sytuacji co można zobaczyć w naszych realizacjach.

Aby jednak montaż mógł zostać prawidłowo wykonany zaczynamy od pomiaru. Etap ten należy wykonać przed ostatecznym ustaleniem wymiarów stolarki, dlatego funkcje te pełnią u nas osoby, które przede wszystkim mają doświadczenie montażowe oraz znają wszystkie dostępne rozwiązania technologiczne z naszej oferty ale i nie tylko. Dzięki czemu zawsze doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie, które będzie spełniało każde, nawet najbardziej nietypowe życzenie naszego klienta zachowując przy tym normy budowlane.

Aby zapewnić najwyższy poziom naszych usług oferujemy państwu kilka wariantów montażu stolarki budowlanej. O zastosowaniu jednego z nich decyduje wiele czynników takich jak np. rodzaj muru, warstwa ocieplenia czy też system okienny. Jednak wybór montażu ostatecznie zależy od inwestora, który montaż mu odpowiada i jaki efekt chce osiągnąć oraz na jakich parametrach mu zależy.

Zestawienie z krótkim opisem poszczególnej usługi:
Montaż tradycyjny Ustawienie okien na klockach podporowych z PCV, mocowanie mechaniczne okien do muru, zaizolowanie pianą poliuretanową SOUDAL,  regulacja
Montaż drzwi tarasowychZalecane do montażu poszerzenia dolne na wysokość posadzki (styropian, wylewka, podłoga), celem stabilnego podparcia konstrukcji
Montaż warstwowy tzw. „ciepły montaż”Oklejenie okien foliami: z zewnątrz paroprzepuszczalną od wewnątrz paroizolacyjną celem zabezpieczenia na lata warstwy izolacyjnej.
Montaż warstwowy z ciepłym parapetem XPSObecnie najczęściej stosowany, oprócz  zastosowanej folii po obwodzie okien, dołem  zamiast listwy montażowej okno ustawiane jest na ciepłym podkładzie wykonanym z twardego XPS PR003 Illbruck co gwarantuje doskonałą szczelność okna oraz zwiększa odporność na przedmuchy. Oprócz tego PROMAT w tym wariancie stosuje elastyczną piankę izolacyjną SOUDAL FLEXIFOAM o lepszych parametrach akustycznych 60dB, która absorbuje ruchy konstrukcji do 50% nie niszcząc swojej struktury.
Montaż w warstwie ocieplenia za pomocą kotew KNELSENPolega na zamontowaniu stolarki w warstwie ocieplenia przy użyciu konsol nośnych. Taki montaż eliminuje powstanie mostków termicznych.
Montaż w warstwie ocieplenia  ILLBRUCK MOWOSystem Illbruck MOWO to wprowadzenie standardu montowania okien w warstwie ocieplenia. Rozwiązanie to wyklucza stosowanie pianki poliuretanowej oraz konsoli do montażu, ponieważ ościeża okna montowane są na elementach nośnych wykonanych z konglomeratów poliuretanowych a pianka zastąpiona została zestawem taśm rozprężnych.

Nowy system dedykowany jest przede wszystkim do domów energooszczędnych czy też pasywnych. Współczynnik infiltracji powietrza dla systemu MOWO wynosi 3 2/3 a < 0,1 [m/m*h*daPa] to oznacza, że idealnie komponuje się ze stolarką 4 klasy przepuszczalności powietrza, taką klasę mają nasze okna SCHUCO SI82. Montaż na zwykłych konsolach uzyskał izolacyjność akustyczna na poziomie 19dB, nowy system Illbruck MOWO uzyskuje wartość 36dB, dzięki temu budynek nie potrzebuje dodatkowej ochrony przed hałasem. [/av_textblock] [av_textblock size='' font_color='' color='' av_uid='av-1w92hcw'] Usytuowanie okna w murze zależy od materiału z jakiego wykonana jest ściana naszego budynku. Aby nie powstawały niepożądane mostki termiczne, które doprowadzają do skraplania się pary wodnej, każdy rodzaj ścian ma swoje rozwiązanie:

Ściana jednowarstwowa – okno montowane w połowie grubości muru

Ściana dwuwarstwowa – okno montowane na zewnętrznej krawędzi muru

Ściana trójwarstwowa – okno montowane w warstwie ocieplenia